Jaśmin
 
Jaśmin
Klecanka buszująca w Jaśminie.
 
 
Galeria źródłowa
 
gallery
Galeria Przyroda
Widoczność publiczna publiczna
Pozycja 16 z 341
« Poprzednie Następne »
Bratki w deszczu Jaśmin w szczególe
 
 
 
jaśmin (13)  klecanka (4) 
 
 
Paleta zdjęcia
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Informacje o zdjęciu
 
foto
Autor obozny
Tytuł Jaśmin
Wymiary 850 x 593
Dodano 2014-07-04 09:23:05
Wyświetleń
719
 
 
Krótki link http://www.fotokozia.pl/!Q3EeNV
Aparat
Canon Canon EOS 50D
Wykonano
2014-06-30 11:27:36
Ekspozycja
1/500 (0.002) sekundy
Przysłona
11/1 (11)
Czułość ISO
250
Ogniskowa
105/1 (105) mm
Program naświetlania
automatyczny, priorytet przysłony
 
 
Polub to zdjęcie na Facebooku!
 
 
 

Komentarze
 
oflinemihoolec
sześć lat temu
avatar mihoolec
 
Kompozycja skośna, dobra, bohaterem opowieci jest latacz, tak sądzę, bo wyraźnie rzuca się w oko. Może zmniejszył bym ilość kwiecia w kadrze, może jednak nie - to bardzo subiektywne. Kontrastowe światło i ostre a opanowane
  
 
Lipiec
7
Poniedziałek
22:15
 
oflineobozny
sześć lat temu
autor zdjęcia
avatar obozny
 
Kozia, dziękuje za obszerny komentarz, poświęcony czas. Rozumie, że rozmawiamy o subtelnościach w podejściu do tematu. Znamy zasady tylko trzeba je umiejętnie stosować w czym pomaga doświadczenie. Na pewno Twoje uwagi będą miały wpływ na przyszłe próby, ale puki co wystawię jeszcze kilka prac już zrobionych w dotychczasowy sposób. Szkoda byłoby je nie publikować, może za kilka lat zmienię zdanie. Dziś w następnej pracy widzę również walor przyrodniczy.
  
 
Lipiec
4
Piątek
22:57
 
oflineKonsul
sześć lat temu
avatar Konsul
 
myślę, że równe boczne albo tylne światło z minimalnymi kontrastami daje wieksze możliwości trafienia w optymalny rezultat ekspozycji, tj. taki jaki autorowi najbardziej odpowiada
  
 
Lipiec
4
Piątek
22:56
 
oflineautokreator
sześć lat temu
avatar autokreator
 
Hm, jestem przerażony obszernością Waszych wywodów. To nie są  teksty na taki upał.. A mnie fota po prostu się podoba bo jest w niej urok lata rozbuchanej przyrody i ostry, pracowity robal.
  
 
Lipiec
4
Piątek
20:24
 
oflineKozia
sześć lat temu
avatar Kozia
 
Zarówno w makrofotografii klasycznej (z dużą głębią), jak i w zbliżeniach przyrodniczych (płytka GO, malarskie tła) światło gra główną rolę. Światło powinno być niskie, plastyczne, a różnica między światłem a cieniem najlepiej jeśli jest całkowicie zniwelowana. Takie swiatło można spotkać jedynie jakiś czas po wschodzie słońca i przed zachodem.
Światło w ciągu dnia jest twarde i oferuje nam tak nielubiane róznice w jasności między miejscem oświetlonym a cieniem. Makro podobnie jak portret, lubi być modelowane światłem i plastyka obrazu polega na subtelnych przejściach między sferami cienia i światła.
Czasami w ciągu dnia też trafia się dobre światło, przedburzowe, zaowalowane mgiełką lekkich chmur - ono również daje delikatne cienie… ale zdarza się to rzadko.
8 lat temu, gdy zaczynałam bawić się makrofotografią, zadowalało mnie złapanie ostrości na robaczku, kwiatku… teraz patrzę na to zupełnie inaczej i interesują mnie jedynie prace, bazujące na mięciutkim, niskim świetle… do tego dochodzi fotografowanie nie "za światłem", ale "pod światło", co daje czasami niesamowite efekty (o ile połączy się to z płytką głębią ostrości)…
No, ale de gustibus … Co kto lubi.
Fotografia florystyczna i bazująca na detalach przyrodniczych jest u nas (na Forum) na dość zaawansowanym poziomie, stąd spore wymagania względem oglądanych w tej tematyce zdjęć.
Myślę, że jesteś na dobrej drodze, dojrzewasz - wszak każdy z nas się uczy.
Gdy w tej chwili patrzę na swoje prace sprzed 8-7 lat, to… jest mi po prostu wstyd, że takie coś pokazałam, a co gorsza kiedyś uważałam, że to jest dobre, a może i bardzo dobre
Zatem róbmy swoje, uczmy się, a czasami i ja lubię pogadać pod zdjęciami (jak tylko jest kapkę czasu).
Powodzenia
  
 
Lipiec
4
Piątek
19:28
 
oflineMajki
sześć lat temu
avatar Majki
 
obozny, jestem z Tobą dwiema łapkami
światło kontrastowe (mocne) ok, ale od razu widać, bez patrzenia w exif że zdjęcie robione w piękne, słoneczne południe, osa wygląda świetnie, mi się podoba
  
 
Lipiec
4
Piątek
19:21
 
oflineobozny
sześć lat temu
autor zdjęcia
avatar obozny
 
Geniuś,  jeśli pozwolisz, wiedziony Twoją opinią o tej pracy, chciałbym spróbować obronić mój punkt widzenia.  Muszę zastrzec, że szanuje każdy krytyczny głos, ale mam wrażenie, że nie zawsze powinien zostać bez odpowiedzi.  Moim zdaniem  w zależności od tego co się chce osiągnąć, należy zastosować odpowiednie środki wyrazu.  Podstawową cechą dobrego zdjęcia makro jest duża głębia ostrości i dlatego zastosowałem  przysłonę   11. Przy tak ruchliwych obiektach i wiejącym wietrze czas musi być krótki. Jeżeli złożyć te wymogi razem , to trzeba dużo światła.  Jeżeli mówimy ostre światło, to tak naprawdę o czym mówimy, o kontrastowym świetle? Czy w tej pracy są silne kontrasty? Moim zdaniem nie. Są światła, półtony i cienie. Histogram jest wypełniony od lewej do prawej  bez  „alarmów”. Praca ma wszelkie przesłanki do tego , żeby była plastyczna.  Vidi napisał o zimnych kolorach  i ma rację. Do tego błędu się przyznaje, ale mam na swoje usprawiedliwienie fatalną matrycę w laptopie. Zabrałem go na wakacje, żeby jak najszybciej podzielić się z Wami moimi nowymi pracami.  Mam do wyboru wystawić pracę z „jakimiś kolorami” (nasyceniem) już teraz trochę na „czuja”, czy też wystawiać po przyjeździe  za 2 tygodnie. Lubię podyskutować   trochę o fotografii i dlatego wystawiłem fragment tej pracy. Czy tak a wersja bardziej Cię przekonuje? Czekam  z zainteresowaniem na Twoją opinię?
  
 
Lipiec
4
Piątek
18:28
 
oflineVidi
sześć lat temu
avatar Vidi
 
Ostre światło i zimne kolory, ale klecanka w swoim ulubionym srodowisku pieknie pokazana.
  
 
Lipiec
4
Piątek
10:53
 
onlineGeniuś
sześć lat temu
avatar Geniuś
 
Otwarłym znacznie przysłonę.
Światło powinno być plastyczne.
  
 
Lipiec
4
Piątek
9:43
 
 
 
Dodaj komentarz
 
Musisz być użytkownikiem Forum, aby dodawać nowe komentarze
 
 
Statystyka
 
licznik gości Odnotowaliśmy 75.972.499 odsłon  info Na FotoKozi znajdziesz 41.044 zdjęć opatrzonych łącznie 482.894 komentarzami.
licznik gości Aktualnie galerię przegląda 1 zarejestrowanych Użytkowników oraz 9 niezarejestrowanych.
 
 
Zamknij okno

Twój nick :
Adres e-mail (tylko do wglądu administratorów) :
Pytanie kontrolne - Ile jest 2 plus 3 ? :